left-foot right-foot left-foot right-foot left-foot right-foot left-foot right-foot left-foot right-foot left-foot right-foot

O stredisku

SNOWLAND  v zime

Stredisko SNOWLAND je zamerané na rodinné lyžovanie s vysokou úrovňou doplnkových služieb, od mesta Martin je vzdialené 12,5 km. Architektonicky moderne poňaté lyžiarske stredisko bolo budované ako prímestské stredisko s bezproblémovým prístupom motorovými vozidlami. Bezplatné parkovacie plochy sú pripravené pre 1200 osobných vozidiel a 10 autobusov.

Priaznivo položený severo-východný svah vytvára dobré podmienky pre lyžovanie a snowboardovanie od decembra až do marca. Upravované a technickým snehom zasnežované lyžiarske svahy sú položené v nadmorskej výške 510 až 830 m, na ktorých je 8 zjazdoviek s celkovou dĺžkou 6000 m a obtiažnosťou od  ľahkých cez turistické a mierne.

Snowland návštevníkom ponúka 4-sedačkovú lanovku s nástupným pásom a dĺžkou 1320m, prevýšením 330m a prepravnou kapacitou 2000 osôb za hodinu a 6 lyžiarskych vlekov s celkovou kapacitou 5700 osôb za hodinu. Pre najmenších a začínajúcich lyžiarov je pripravený vlek s lyžiarskou alebo snowboardovou školou. V našom stredisku je YETI PARK s dopravníkovým pásom a rôznymi zábavnými doplnkami, určený predovšetkým pre našich najmenších.

Stredisko SNOWLAND je zamerané na rodinné lyžovanie s vysokou úrovňou doplnkových služieb. K dispozícii návštevníkom je štýlová novozrekonštruovaná reštaurácia HUMNO,  reštaurácia HUNT,  SKi bar s krbom,  bufety, SKI-servis, 3 lyžiarske a snowboardové školy, turisticko-informačná kancelária a požičovňa.  Umelé osvetlenie umožňuje vychutnávať lyžovanie či snowboardovanie aj vo večerných hodinách. Na svoje si prídu aj priaznivci bežeckého lyžovania v okolí lyžiarskeho areálu, kde sa nachádzajú bežecké trate v celkovej dĺžke 12 km.

SNOWLAND v lete

SNOWLAND je síce prioritne zamerané na rodinné lyžovanie, avšak aj mimo zimy si deti aj dospelí prídu na svoje.  Pre najmenších je k dispozícii det­ský park YETILAND s rôznymi atrakciami s vodným parkom, ihrisko s veľkou pirátskou loďou. Pre ostatných požičovňa bicyklov, terénnych kolobežiek (skikolá), kolieskových korčulí. Zahrať si môžete paintball, využiť multifunkčné ihriská – tenis, futbal, beachvolejbal .. alebo rybolov a člnkovanie na jazere. V areáli sa nachádza levaduľový háj s relaxačnou zónou vhodné aj na svadobné obrady. Prostredie samozrejme praje aj nadšeným turistom. V okolí sa nachádza viacero rybníkov, turistických chodníčkov a celou dolinou prechádza modro-značkovaný chodník z Valče na sedlo Maríková a ďalej pokračuje do Kuneradu. K dis­pozícii je aj sieť cykloturistických trás.

V regióne je značených a udržiavaných cyklotrás v dĺžke 415 km so silným poznávacím podtónom. Povedú vás objavovať turčianske doliny, prírodu či históriu. Novovybudované rozhľadne otvárajú krásny výhľad na okolité pohoria. Čakajú vás príjemné rovinky, šľapavé pasáže alebo náročnejšie trasy so strmými stúpaniami a klesaniami.